22 lipca 2021

Morais za Bergmana w Assen

Sheridan Morais zastąpi kontuzjowanego Christoffera Bergmana w barwach polskiego Wójcik Racing Teamu podczas piątej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Supersport w holenderskim Assen. 
 
Bergman opuści zaplanowane na najbliższy weekend zmagania w Assen z powodu kontuzji miednicy, jakiej doznał podczas wypadku w trakcie sobotniego wyścigu MŚ FIM EWC w portugalskim Estoril. Szwed planuje jednak powrót na swoją Yamahę R6 podczas kolejnej rundy, która odbędzie się na początku sierpnia w czeskim Moście.
 
W zaplanowanych na sobotę i niedzielę wyścigach zastąpi go urodzony w RPA Sheridan Morais, który także reprezentuje wspieraną przez PKN ORLEN ekipę Wójcik Racing Team w MŚ FIM EWC. 
 
36-latek ma na swoim koncie 42 starty w MŚ World Superport i trzy finisze na podium, w tym jedno zwycięstwo. W sezonie 2017 wywalczył czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. 
 
„Po pierwsze życzę Christofferowi jak najszybszego powrotu do zdrowia – mówi Sheridan Morais. – Dziękuję zespołowi za szansę powrotu do MŚ World Supersport. Bardzo dobrze znam tor w Assen. Od mojego ostatniego startu na nim wymieniono tam asfalt, który jest teraz podobno jeszcze bardziej przyczepny. Dobrze znam także Yamahę R6, a Christoffer bardzo mi pomógł w odnalezieniu się w garażu. Dopóki nie wyjadę na tor na pierwszy trening nie wiem czego się spodziewać, ale byłoby świetnie, jeśli zaczniemy weekend blisko pierwszej dziesiątki, a później spróbujemy zbliżyć się do czołowej piątki”. 
 
„Niestety nie będę w stanie wystartować w Assen z powodu pęknięcia miednicy, ale liczę na powrót do walki w Czechach
 – dodaje Christoffer Bergman. – Będę jednak w ten weekend na torze, aby pomagać zespołowi jak tylko mogę. Sheridan to nie tylko mój kolega zespołowy, ale także dobry przyjaciel i doświadczony zawodnik. Jestem bardzo ciekawy jak poradzi sobie w Assen i co powie o naszym motocyklu”. 
 
„Krzysiek miał ogromnego pecha podczas sobotniego wyścigu w Estoril, ale jesteśmy przekonani, że wróci na tor silniejszy tak, jak zrobił to rok temu
 – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Sheridan był oczywistym wyborem jako zastępstwo. Nie mógł dołączyć do nas w Le Mans, a tydzień temu nie wystartował w Estoril po wywrotce w treningach, dlatego nie może się doczekać swojego pierwszego startu w tym roku. Wypadek w Estoril nie miał dla niego żadnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego do weekendu w Assen Sheridan przystępuje w stuprocentowej formie. Jest bardzo doświadczony, jeśli chodzi o serię World Supersport, dlatego nie możemy się doczekać zawodów”. 
 

Wójcik Racing Team ma przed sobą bardzo intensywny weekend. Podczas gdy Morais wystartuje w World Supersport w Assen, zespołowi juniorzy, Milan i Oleg Pawelec, będą ścigać się w dwóch wyścigach European Talent Cupu w hiszpańskiej Aragonii. 
 
W tym samym czasie Marek Szkopek i Artur Wielebski wystartują w mistrzostwach Polski na torze w Poznaniu, gdzie zainaugurowany zostanie także organizowany przez Wójcik Racing Team markowy puchar Yamaha R1 Cup.