3 lutego 2024

Wójcik Racing Team z mocnym składem na mistrzostwa Polski

Wójcik Racing Team, poza wystawieniem dwóch ekip w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC, w sezonie 2024 ponownie rywalizować będzie również w mistrzostwach Polski WMMP.
 
Nowych motocykli marki Honda dosiądzie w barwach Wójcik Racing Teamu aż pięciu zawodników, w tym trójka tworząca załogę 77 w MŚ: Kamil Krzemień, Artur Wielebski i Jurand Kuśmierczyk.
 
18-letni Kuśmierczyk to dwukrotny, aktualny mistrz Polski kategorii Superstock 600, który w klasie Superbike zadebiutował już rok temu, w barwach Wójcik Racing Teamu wygrywając wszystkie trzy wyścigi, w których wystartował. W nadchodzącym sezonie Jurand wystartuje w pełnym cyklu WMMP kategorii Superbike. 
 
W klasie Superstock 1000 zmierzą się z kolei doświadczeni Artur Wielebski i Kamil Krzemień. Pierwszy z nich poprzedni sezon zakończył jako wicemistrz Polski, osiem z dziesięciu wyścigów kończąc na podium. 
 
Krzemień, który przez dwa ostatnie lata rywalizował w międzynarodowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike, po mistrzostwo Polski Superstock 1000 sięgnął z kolei w barwach Wójcik Racing Teamu w 2019 roku.
 
W nowej klasie 600 wystartuje zaledwie 17-letni Mateusz Molik. Junior Wójcik Racing Teamu przesiada się na Hondę CBR600RR z kategorii Supersport 300, którą zdominował w sezonie 2023, sięgając po dziewięć zwycięstw i tytuł mistrza Polski. 
 
Piątego motocykla w barwach Wójcik Racing Teamu dosiądzie Błażej Andrzejewski, który za sterami Hondy CBR1000RR-R SP wystartuje w Pucharze Polski klasy Sport 1000.
 
Sezon WMMP 2024 składać się będzie z czterech rund, podczas których odbędzie się w sumie osiem wyścigów każdej kategorii. Zmagania rozpoczną się pod koniec maja i zakończą na początku września na torze w Poznaniu. 
 
„Jesteśmy bardzo podekscytowani nie tylko nowym rozdziałem, jaki otwieramy razem z Hondą w mistrzostwach świata FIM EWC, ale także w mistrzostwach Polski, w których wystawiamy bardzo silną reprezentację – mówi manager i współwłaściciel Wójcik Racing Teamu, Sławomir Kubzdyl. – Mateusz i Jurand to zawodnicy młodego pokolenia z mistrzowskimi tytułami na koncie, którym chcemy zapewnić jak najlepszą platformę do dalszego rozwoju. Z kolei doświadczenie Artura i Kamila z pewnością pomoże nam rozwijać nowe motocykle marki Honda i przełoży się na nasze tempo nie tylko w WMMP, ale także w MŚ”.
 
„Z jednej strony rywalizacja w mistrzostwach Polski zawsze była dla nas bardzo ważna, a liczne tytuły mistrzowskie to dla całego zespołu powód do wielkiej dumy – dodaje założyciel i współwłaściciel Wójcik Racing Teamu, Grzegorz Wójcik. – Z drugiej strony WMMP to dla naszych zawodników także idealny trening i dodatkowe kilometry wyścigowe pomiędzy rundami mistrzostw świata. W tym roku mistrzostwa Polski będą dodatkowym wyzwaniem i sprawdzianem z uwagi na rozwój nowych motocykli, zbudowanych przy współpracy z Honda Polska. Co więcej, nasi zawodnicy z FIM EWC opuszczą jedną z rund WMMP z uwagi na pokrywające się kalendarze, dlatego walka o tytuły nie będzie dla nas łatwa, ale damy z siebie wszystko”.