30 stycznia 2023

Christoffer Bergman w Wójcik Racing Teamie w FIM EWC

Christoffer Bergman wraca do startów w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC w barwach Wójcik Racing Teamu.

Szwed dołączył do polskiego zespołu w 2019 roku, sięgając po tytuł drugiego wicemistrza Polski klasy Superbike. Wystartował także w MŚ FIM EWC, stając na podium wyścigu Bol d’Or w 2019 i 12h Estoril w 2020 roku. Popularny „Krzysiek” reprezentował również ekipę Grzegorza Wójcika w pełnym cyklu MŚ World Supersport w sezonach 2020 i 2021. 

W ubiegłym roku 33-latek skupiał na powrocie do pełni zdrowia po kontuzji nogi, ale mimo wszystko wystartował w czterech ostatnich wyścigach mistrzostw Polski klasy Superbike, wygrywając wszystkie z nich, ustanawiając nowy rekord okrążenia toru Poznań i ponownie sięgając po tytuł drugiego wicemistrza Polski. 

W sezonie 2023 Bergman wróci do rywalizacji w pełnym cyklu MŚ FIM EWC, dołączając do Isaaca Vinalesa, Sheridana Moraisa i Mathieu Ginesa w zespole 77. Decyzje, których trzech zawodników polska ekipa wystawi w poszczególnych wyścigach MŚ, podejmowane będą na bieżąco na podstawie tempa całej czwórki podczas treningów. 

Rywalizacja w MŚ FIM EWC składać się będzie z czterech wyścigów, w tym trzech trwających po 24 godziny. Pierwsza runda odbędzie się w połowie kwietnia na francuskim torze w Le Mans. Wójcik Racing Team ponowie wystawi do walki aż dwa motocykle. Maszyny z numerem 777 dosiądą Kamil Krzemień, Marek Szkopek, Kevin Manfredi i Danny Webb. 

„W poprzednim sezonie skupiałem się na powrocie do zdrowia po kontuzji nogi, co było dobrą decyzją, ale nadal trenowałem i startowałem w wybranych wyścigach, a teraz czuję się gotowy do powrotu – mówi Christoffer Bergman. – Brakuje mi tego. Jestem członkiem Wójcik Racing Teamu od wielu lat i bardzo lubię rodzinną atmosferę, jaka tutaj panuje. Jestem także bardzo wdzięczny za całe wsparcie, jakie otrzymałem po mojej kontuzji. Naszym celem przed każdym wyścigiem powinna być walka o zwycięstwo. W wyścigach długodystansowych nie zawsze jest to możliwe, ale takie podejście daje dodatkową motywację”. 

„Krzysiek niemal od samego początku jest jednym z filarów naszych międzynarodowych startów i zawodnikiem, który dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu bardzo pomógł w rozwoju całej ekipie – mówi manager zespołu, Sławomir Kubzdyl. – To piekielnie szybki zawodnik, co potwierdza ustanowiony przez niego w poprzednim sezonie rekord toru Poznań, czy nasze wspólne podia w MŚ FIM EWC. Jest także świetny, jeśli chodzi o pracę zespołową i poprawę ustawień motocykla, dlatego będzie bardzo cennym ogniwem podczas naszych startów w mistrzostwach świata”.