4 lipca 2022

Wójcik Racing Team znów na podium w Poznaniu

Zawodnicy Wójcik Racing Teamu aż sześć razy stawali na podium podczas wyścigów drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu. 

Junior wspieranej przez PKN ORLEN ekipy, zaledwie 15-letni Mateusz Molik, oba wyścigi klasy Supersport 300 kończył na drugiej pozycji, dzięki czemu z kompletem finiszów na podium jest drugi w klasyfikacji generalnej. 

Ponownie dwukrotnie na podium w swoich klasach, odpowiednio Superbike i Superstock 600, stawali także Marek Szkopek i Artur Wielebski, którzy w Poznaniu w sobotę finiszowali na drugich, a w niedzielę na trzecich pozycjach.

Wielebski, który w niedzielę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie osiem dziesiątych sekundy, jest drugi w klasyfikacji generalnej Superstock 600. Szkopek zajmuje z kolei trzecią pozycję w tabeli prestiżowej kategorii Superbike. 

Mniej udany weekend ma za sobą Wiktor Ostrowski, który do Poznania przyjechał jako lider klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000 po dwóch majowych finiszach na podium. 22-latek w sobotę był czwarty, ale w niedzielę musiał wycofać się z rywalizacji z powodu usterki elektroniki. Ostrowski spadł co prawa na trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera traci tylko 17 oczek.

Wyścigi trzeciej rundy WMMP odbędą się już w nadchodzący weekend na słowackim torze Slovakiaring. 

„To był weekend, który upłynął pod znakiem rewelacyjnego ścigania i wspaniałej atmosfery – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam także ścigał się w Poznaniu w wyścigach Pucharu Polski klasy Sport 1000. – Po intensywnym początku sezonu i dwóch wymagających wyścigach 24-godzinnych w MŚ FIM EWC, chcieliśmy pokazać się także przed polskimi kibicami. Do Poznania zespół przyjechał więc w komplecie i myślę, że zafundował miłośnikom motorsportu wspaniałe widowisko. Dziękujemy za doping, a ja dziękuję także mechanikom za ciężką pracę i świetne przygotowanie naszych motocykli Yamaha. Prosto z Poznania jedziemy na kolejne wyścigi mistrzostw Polski, podczas których chcemy znów walczyć o podia”.