4 października 2019

Wójcik Racing Team wystawia polski skład w mistrzostwach świata EWC

Zespół Superstock w mistrzostwach świata FIM EWC będzie składał się tylko z polskich zawodników. Na motocyklu z numerem 777 zmieniać będą się Marek Szkopek, Adrian Pasek i Piotr Biesiekirski.

Od początku założeniem polskiego teamu, było wystawienie jednego składu, który w stu procentach będzie składał się z Polaków. –Mistrzostwa świata w wyścigach długodystansowych FIM Endurance World Championship są dla nas priorytetem na najbliższe lata- mówi Grzegorz Wójcik, szef zespołu Wójcik Racing Team. -Od momentu, kiedy postanowiliśmy do rywalizacji wystawić drugi motocykl, naszym założeniem było zbudowanie polskiego zespołu. Międzynarodową karierę Piotra śledziliśmy już od pewnego czasu, ale był on jeszcze za młody, by wystartować w EWC. Teraz kiedy ma skończone 18 lat, może zasilić nasze szeregi i już w grudniu będzie walczył o najwyższe miejsca w klasyfikacji Superstock.

Do tej pory ekipa stockowa wspierana była przez austriackiego zawodnika Philippa Steinmayra, ale już 14 grudnia na malezyjskim torze Sepang, zobaczymy reprezentację złożoną tylko z polskich nazwisk. Do zeszłorocznego mistrza Polski w klasie Superbike i tegorocznego wicemistrza klasy Superstock, Marka Szkopka oraz jego teamowego kolegi Adriana Paska- który wraca po kontuzji, dołączy osiemnastoletni zawodnik mistrzostw Europy Moto2.

 
Na zdjęciu Piotr Biesiekirski

– Debiut w mistrzostwach świata i to jeszcze w barwach polskiego zespołu, to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Cieszę się, że mogę dołączyć do Wójcik Racing Teamu, który dzięki ciężkiej i konsekwentnej pracy w bardzo szybkim tempie przebił się do ścisłej czołówki FIM EWC. Dziękuję ekipie za zaufanie oraz propozycję startu. Nigdy nie ścigałem się motocyklem o największej pojemności, dlatego na tym etapie trudno mi mówić o celach, ale biorąc pod uwagę fakt, że ekipa z numerem 777 regularnie walczy o podia w klasie Superstock, poprzeczka jest zawieszona wysoko. Dla mnie najważniejsze będzie jednak zasmakowanie wyścigów długodystansowych i wykonanie jak najlepszej pracy w nowym cyklu- deklaruje Biesiekirski.

Mimo młodego wieku, portfolio zawodnika, wygląda imponująco. To pierwszy Polak i najmłodszy zawodnik motocyklowych mistrzostw Europy Moto2,  ma przed sobą jeszcze trzy wyścigi tej serii w tym sezonie. W 2016 roku sięgnął on po Puchar Polski Moto3, otrzymując jednocześnie zaproszenie na testy do prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup, a w poprzednim sezonie wywalczył tytuł drugiego wicemistrza Hiszpanii klasy Open 600. Wkrótce Piotr Biesiekirski rozpocznie w Hiszpanii pierwsze testy Yamahy R1 w barwach Wójcik Racing Teamu.

 

 

Skład w ekipie klasyfikacji EWC pozostaje taki sam, jak podczas wyścigu otwierającego sezon 2019-2020 – Bol d’Or. Na motocyklu Yamaha z numerem startowym 77, zmieniać będzie się międzynarodowa ekipa: Gino Rea, Christoffer Bergman i Axel Maurin. Oba motocykle Wójcik Racing Team ustawią się na starcie drugiej rundy sezonu FIM EWC, która zaplanowana została na 14 grudnia w Malezji.