30 czerwca 2022

Wójcik Racing Team wraca do Poznania po kolejne trofea 

Zawodnicy Wójcik Racing Teamu wracają w najbliższy weekend na tor Poznań na drugą rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, licząc na walkę o kolejne podia. 

Podczas majowej, pierwszej rundy sezonu podopieczni Grzegorza Wójcika ukończyli w Poznaniu na podium wszystkie wyścigi, w których startowali. 

15-letni Mateusz Molik dwukrotnie finiszował na trzeciej pozycji w klasie Supersport 300, Marek Szkopek dwukrotnie był trzeci w klasie Superbike, a Wiktor Ostrowski oba wyścigi klasy Superstock 1000 kończył na drugiej pozycji. 

Zwycięstwo i drugie miejsce w kategorii Supersport 600 wywalczył z kolei Artur Wielebski, który podobnie jak Ostrowski prowadzi w klasyfikacji generalnej swojej klasy. 

W najbliższy weekend przed wspieranymi przez PKN ORLEN zawodnikami dwa kolejne wyścigi, które odbędą się na torze w Poznaniu odpowiednio w sobotę i niedzielę. 

„W Poznaniu jak zwykle chcemy walczyć o zwycięstwa – mówi junior Wójcik Racing Teamu, Mateusz Molik, który tydzień temu wygrał wyścig Pucharu Polski Pit Bike w Starym Kisielinie – Doceniam jednak klasę i umiejętności moich rywali, dlatego podchodzę do weekendu z pokorą. Za mną udane zawody Pit Bike, ale wciąż uczę się Yamahy R3, dlatego skupiam się przede wszystkim na robieniu dalszych postępów. Tak czy inaczej razem z zespołem damy z siebie wszystko, aby znów powalczyć o wygraną, do której w maju zabrakło niewiele”. 

„Nie mogę się doczekać powrotu na tor Poznań – dodaje Marek Szkopek, który pomiędzy startami w WMMP rywalizował także w barwach Wójcik Racing Teamu w MŚ FIM EWC na belgijskim torze Spa-Francorchamps. – Po niezłej pierwszej rundzie, także i tym razem chcemy walczyć przynajmniej o miejsca na podium. Spodziewamy się zaciętej rywalizacji na torze, ale także weekendu spędzonego w miłej atmosferze, wśród miłośników motorsportu. Kolejna runda mistrzostw świata odbędzie się dopiero we wrześniu, dlatego starty w WMMP są dla mnie świetną formą dodatkowego treningu”. 

„Co prawda po pierwszej rundzie prowadzę w tabeli klasy Superstock 1000, ale stawka jest na tyle ściśnięta, a sezon na tyle długi, że jest jeszcze za wcześnie, aby myśleć o punktacji – przyznaje ścigający się Yamahą R1, 22-letni Wiktor Ostrowski. – Do Poznania jadę więc znów walczyć o jak najwyższe lokaty. Za mną udane, dwudniowe testy, ale rywale także są rozjeżdżeni, więc nie będzie miękkiej gry”. 

„Przed drugą rundą wprowadziliśmy kilka zmian w motocyklu, dlatego czeka nas pracowity weekend – podkreśla doświadczony, startujący Yamahą R6 Artur Wielebski. – Mam nadzieję, że aura będzie dla nas nieco bardziej łaskawa, niż podczas pierwszej rundy, ale liczę także, że rywalizacja będzie tak samo zacięta, jak podczas dwóch pierwszych wyścigów, podczas których świetnie się bawiłem. Do pierwszej rundy podszedłem bez konkretnych oczekiwań i skończyło się to dla mnie bardzo dobrze, dlatego tym razem będzie podobnie. Przed nami intensywna część sezonu, dlatego musimy nie tylko walczyć o punkty, ale także unikać błędów, bo prosto z Poznania ruszamy na kolejną rundę WMMP.

W Poznaniu w Pucharze Polski klasy Sport 1000 wystartuje również szef zespołu, Grzegorz Wójcik, a także m.in. Radek Brandebura, Andrzej Bezulski i Dariusz Olcen, czyli zawodnicy, którzy tworzą ekipę serwisową Wójcik Racing Team podczas rund mistrzostw świata FIM EWC.

Prosto z Poznania motocykliści Wójcik Racing Teamu udadzą się na słowacki tor Slovakiaring, gdzie już za tydzień odbędzie się kolejna, trzecia runda WMMP.