7 czerwca 2019

Wójcik Racing Team: W Oschersleben jedziemy po podium!

Dwa mocne składy i wielka determinacja. Jedziemy po podium i nic nas nie zatrzyma- mówi Grzegorz Wójcik.

Już w niedzielę ostatnia europejska runda FIM Endurance World Championship w sezonie 2018-2019. W wielkim finale na japońskim torze Suzuka rywalizują tylko ekipy w specyfikacji EWC, więc wyścig w Oschersleben jest jednocześnie finałem na klasy Superstock.

W składach Wójcik Racing Team nastąpiło kilka strategicznych zmian. Ta najważniejsza to transfer Marka Szkopka, który podczas niemieckiego wyścigu będzie wspierał ekipę Superstock. Ta zmiana ma zaprowadzić juniorów z Yamahy #777 na podium.

#777
Przede mną bardzo odpowiedzialne zadanie -podkreśla Marek Szkopek.- Utrzymująca się kontuzja Adriana Paska nie pozwoliła mu na start w niemieckiej rundzie. Przeszedłem do składu Superstock z nadzieją, że zapewnię kolegom duże wzmocnienie. Będziemy walczyć, jesteśmy dobrze przygotowani i nie mamy nic do stracenia. –Będziemy walczyć o jak najlepszą pozycję, póki co czasy są naprawdę dobre, motocykl jest dobrze przygotowany, a obecność Marka w naszej ekipie może wiele wnieść. Bądźcie z nami, damy z siebie wszystko– dodaje Philipp Steinmayr. – W Oschersleben przewagę daje nam już sam tor, wszyscy dobrze go znamy i lubimy. Od początku dobrze się tu czujemy, Marek szybko się zaadoptował na motocyklu stockowym, pracujemy jeszcze nad ustawieniami. Oczywiście będziemy walczyć o podium w Superstock, o które już nie raz się ocieraliśmy, jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, mamy na nie ogromne szanse– podsumowuje ostatni zawodnik składu Supertock, Kamil Krzemień.

#77
Bardzo mocny, choć jedynie dwuosobowy skład wystawiony będzie w specyfikacji EWC. Gino Rea i Christoffer Bergman podczas ostatniej rundy EWC na Słowacji, pokazali że są zawodnikami z czołówki mistrzostw świata. Sztafeta złożona z Anglika i Szweda ma zamiar powalczyć o czołowe lokaty.

Wyścig w niedziele
Czwarty wyścig sezonu motocyklowych długodystansowych mistrzostw świata na Motorsport Arena Oschersleben rozpocznie się w niedzielę 9 czerwca o godz. 13:00, a zakończy o 21:00. Na żywo będzie on transmitowany w Eurosport2. -Jedziemy po podium i nic nas nie zatrzyma- mówi Grzegorz Wójcik, szef zespołu. – Po wzmocnieniu ekipy juniorskiej przez Marka Szkopka, wiemy że jest na to ogromna szansa i chcemy ją wykorzystać, tym bardziej że runda w Oschersleben to finał rywalizacji dla klasy Superstock. Jeśli chodzi o motocykl #77 tu pojedzie dwóch, bardzo szybkich zawodników: Gino Rea i Christoffer Bergman, chcemy zgotować niezły show dla polskich kibiców.