20 lipca 2019

Wójcik Racing Team po pierwszym dniu wyścigów w Oschersleben

Pierwszy dzień łączonej rundy Alpe Adria i Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski za nami.

Supersport300: Hulewicz pierwszy, Budziaszek drugi
Wyścigowa sobota na niemieckim torze Oschersleben rozpoczęła się fantastycznym występem naszych teamowych juniorów. Mateusz Hulewicz#58 przyjechał na metę, jako najszybszy Polak w stawce Supersport300, a drugi był Michał Budziaszek #36. – To był bardzo ciężki wyścig– podkreśla Mateusz Hulewicz. – Niestety start nie poszedł po mojej myśli i musiałam odrabiać straconą pozycję. Na szczęście szybko udało mi się przebić i utrzymać prowadzenie w WMMP. Bardzo dziękuję za pomoc tacie i całemu teamowi oraz mojej mamie, która bardzo mi kibicuje. Jutro będę chciał powtórzyć sukces w klasyfikacji krajowej i zająć jeszcze lepszą pozycję w Alpe Adria, w której dziś byłem szósty.

Pierwszy raz na podium w tym sezonie stanął najmłodszy zawodnik teamu, Michał Budziaszek. – Ciężko pracuje i mam nadzieję, że to początek dobrej passy- mówi Michał. – Cieszę się, że taki wynik udało mi się uzyskać tu  w Niemczech, na trudnym, technicznym torze. Dla mnie to podwójny sukces.
Na siódmej pozycji w WMMP uplasował się trzeci z juniorów, Mateusz Oślak.

Bergman liderem Superstock 1000
Niepodważalnym liderem klasy Superstock 1000 po raz kolejny okazał się Chritoffer Bergman. Zawodnik po raz kolejny wygrał wyścig Alpe Adria, utwierdzając swoją przewagę w tej klasie. Na podium europejskiej stawki stanął również Kamil Krzemień, który był trzeci w Alpe Adria i drugi w WMMP. -Jestem bardzo zadowolony, zrealizowałem swój plan na ten wyścig i cieszę się, bo jestem jestem przed Arnaudem Friedrichem w klasyfikacji generalnej. Trzymałem stałe, powtarzalne tempo i mam nadzieję, że jutro uda się jeszcze poprawić uzyskane rezultaty– zapowiada Krzemień.

Trzeci w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski uplasował się Marek Szkopek. Zawodnik wciąż odczuwa skutki wypadku podczas ostatniej rundy na Pannonia Ring.-Niestety nadgarstek daje mi się we znaki. Mam nadzieję, że jutro uda mi się powalczyć o wyższe pozycje, jednocześnie muszę uważać i starać się nie przeforsować przed zbliżającym się startem w mistrzostwach świata FIM EWC, bo wielki finał sezonu już za tydzień na japońskim torze Suzuka. 

Superbike
W klasie Superbike zespół reprezentował Christoffer Bergman. – Cieszę się z drugiej pozycji, gdyż dwa wyścigi pod rząd to duże wyzwanie, szczególnie w tak wysokiej temperaturze. Oczywiście cieszę druga pozycja w Alpe Adria i pierwsze miejsce w klasyfikacji WMMP to również dobry rezultat, jutro powalczę o zwycięstwo również w tej klasie.