21 listopada 2019

Wójcik Racing Team oficjalnie w barwach Yamaha Racing!

To już pewne. Polski team rozpoczyna kolejny etap, wchodząc w poczet teamów supportowych marki Yamaha. 

Status “Yamaha Racing Supported Team” został już oficjalnie przyznany i oznacza kolejny etap w rozwoju polskiego teamu. Sezon 2020 rozpoczniemy już w oficjalnych barwach Yamaha Racing – potwierdza szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Status oznacza zarówno wspólną identyfikację wizualną – czyli barwy motocykli, czy kombinezonów, jak i wspólną strategię promocyjną. To jednak co jest dla nas najważniejsze to wsparcie techniczne zarówno ze strony Yamaha Europe, jak i Yamaha Poland, szybszy i lepszy dostęp do części, motocykli, podzespołów. 

Wójcik Racing Team w minionym roku stał dwukrotnie na podium mistrzostw świata. Pierwszy triumf miał miejsce podczas ośmiogodzinnego wyścigu w Oschersleben w czerwcu 2019, tam za sukcesem stanął zespół Superstock w składzie: Marek Szkopek, Kamil Krzemień i Philipp Steinmayr. We wrześniu 2019 podczas rundy otwierającej nowy sezon drugie miejsce na podium Bol d’Or przywiozła ekipa w specyfikacji EWC: Gino Rea, Christoffer Bergman i Axel Maurin. Tym samym polski zespół zapewnił sobie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej po pierwszej rundzie, a również pierwsze miejsce w stawce zespołów niefabrycznych oraz ogromne zainteresowanie na światowej arenie wyścigów. Wraz z sukcesami pojawiły się nowe możliwości i szanse rozwoju. Kolejny to wejście w poczet oficjalnych temów Yamaha.

-To nowy etap współpracy pomiędzy marką Yamaha, a Wójcik Racing Teampodkreśla Piotr Piszcz, Dyrektor Obsługi Posprzedażowej Yamaha Poland. –Jesteśmy dumni z sukcesów, jakie polski team odnosi na arenie międzynarodowej i dołożymy wszelkich starań, by tę ciężką drogę do podium mistrzostw świata wspomóc. Biorąc pod uwagę, że to zaledwie trzeci sezon polskiej ekipy w FIM Endurance World Championship, sukcesy te są niewymierne. Dla większości zespołów z całego świata, często ukończenie wyścigów długodystansowych jest już sukcesem, tymczasem Wójcik Racing Team, już dwukrotnie stanął na podium, zapewniając polskim kibicom widok biało-czerwonej flagi nad zagranicznymi torami. A pamiętajmy, że to nie tylko sukcesy sportowe, ale i wielki kunszt i zaangażowanie całego zespołu- od mechaników, obsługi technicznej, po managerów i szefostwo. Teraz, kiedy zespół otrzymał status drużyny narodowej i oficjalnie będzie reprezentować polskie barwy, powody do dumy są podwójne. Mam nadzieję, że wszyscy fani wyścigów motocyklowych z zapartym tchem będą obserwować zmagania Wójcik Racing Team w nadchodzącym wyścigu ośmiogodzinnym na malezyjskim torze Sepang. Jesteśmy z Wami!

Poza statusem i korzyściami, które z niego płyną, Wójcik Racing Team będzie również walczył o nagrody pieniężne, które można zdobywać w ramach rankingu Yamahy.