22 grudnia 2021

Wójcik Electric Race w Poznaniu już w maju

W dniach 27-29 maja na torze w Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja Wójcik Electric Race, wyścigu motocykli elektrycznych przygotowanych przez ekipy studentów z całego świata, organizowanego przez Wójcik Racing Team.
 
Historyczne zmagania odbędą się podczas inauguracji sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, a do walki staną zespoły studentów, które wystawią własne, elektryczne konstrukcje. 
 
Do rywalizacji zgłosili się już studenci Politechniki Wrocławskiej, których zespół, LEM Wrocław, opracował i zbudował od podstaw własny prototyp, LEM Photon, elektryczny odpowiednik motocykla klasy Moto3. 
 
„Uwielbiamy nowe wyzwania, a takim jest właśnie Wójcik Electric Race – mówi założyciel Wójcik Racing Teamu, Grzegorz Wójcik. – Nie tylko sami rywalizujemy w najbardziej prestiżowych seriach wyścigowych, jak MŚ FIM EWC, ale także organizujemy wyścigi dla amatorów. Jednocześnie z zainteresowaniem przyglądamy się rozwojowi elektromobilności, elektrycznego motorsportu i startom LEM Wrocław, dlatego chcemy być pionierami także w tej dziedzinie. Studenci z Wrocławia od lat osiągają sukcesy w zawodach na całym świecie, dlatego gdy zapytali nas, czy bylibyśmy w stanie zorganizować podobny wyścig w Polsce, z radością podjęliśmy rękawicę. Już wiemy, że była to słuszna decyzja, bo do startu niemal natychmiast zgłosiło się dziesięć pierwszych ekip z całej Europy. Poprzez Wójcik Electric Race chcemy również dać szansę młodym, zdolnym studentom z całego świata zaprezentowania swoich inżynieryjnych umiejętności”.
 
Więcej informacji na temat Wójcik Electric Race znaleźć można na profilach @wojcikracingteam i @wojcikeletricrace na portalu Facebook.