7 sierpnia 2019

Role się odwracają! Bartek Zmarzlik przyjeżdża na tor wyścigowy.

Dokładnie miesiąc temu wicemistrz świata na żużlu podjął na swoim stadionie mistrza wyścigów motocyklowych,  Marka Szkopka. Czas dokończyć wyzwanie. 

Bartek Zmarzlik na na swoim koncie indywidualne juniorskie, jak i drużynowe mistrzostwo świata na żużlu, Marek Szkopek mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, zawodnik długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC postanowili zamienić się rolami. Dokładnie miesiąc temu Marek Szkopek zagościł na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie Wielkopolskim. – To było dla mnie wielkie wyzwanie- podkreśla Szkopek. – Jazda bez hamulca nie przysporzyła tylu problemów, co złożenie go do wejścia w zakręt. To zupełnie inna technika jazdy, ale o to chodziło. Dzięki tej inicjatywie chcemy odkrywać inne dyscypliny motorsportu i przybliżać je swoim kibicom. Mam nadzieję, że fani żużla stawią się już w czwartek 8 sierpnia na poznańskim torze, by dopingować Bartka na motocyklu wyścigowym.

Najpierw egzamin
Teraz rolę się odwracają, a gospodarzem spotkania w Poznaniu będzie zespół motocyklowego mistrza, Wójcik Racing Team. Jestem w drodze ze Szwecji, gdzie miałem mecz w tamtejszej lidze, ale myślami jestem już w Poznaniu– mówi Bartek Zmarzlik. -Jestem bardzo ciekawy moim wyzwaniem, zawsze chciałem spróbować swoich sił na asfaltowym torze. Wiem, że nie będzie taryfy ulgowej i swoją przygodę zacznę od zdania Motokarty z pozostałymi uczestnikami jazd, które odbywają się tego dnia na torze. Kto wie, będę tam częstszym gościem?

A potem jazda
Rewizyta na torze odbędzie się w czwartek 8 sierpnia podczas treningu Speed Day i tak jak podkreśla żużlowiec, nie ma tam miejsca na wyjątki nawet dla tak utytułowanych zawodników, bezpieczeństwo stawiane jest na pierwszym miejscu, dlatego gość toru Poznań swoją przygodę zacznie od egzaminu na Motokartę, później rozpocznie przygotowania do swojej jazdy. – Wiem, że Marek skrupulatnie przygotowuje się do przyjęcia Bartka na swoim domowym obiekcie- zdradza Sławomir Kubzdyl, pomysłodawca akcji. – Są plany, by zacząć od jazdy na mniejszej pojemność, poćwiczyć trochę technikę, tak by w czasie właściwej jazdy Bartek mógł wynieść z niej maksimum frajdy, a może nawet zarazić się wyścigami motocyklowymi.

Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a kibice mogą stawiać się o 12:30 w boksie Wójcik Racing Team, na torze Poznań. Tego nie można przegapić!