1 marca 2020

Pech ekipy Wójcik Racing Team podczas pierwszej rundy WSSP

Usterka techniczna wykluczyła Christoffera Bergmana z walki o pierwsze punkty sezonu w mistrzostwach świata World Supersport!

Od początku obecności w Australii zespół zmagał się z problemami technicznymi. Najpierw trwały prace nad sterownikiem silnika, które zakończyły się finalnie sukcesem, ale podczas samego wyścigu doszło do usterki technicznej. W momencie awarii Chris znajdował się na trzynastej pozycji. –  To był bardzo trudny weekend i zbyt wiele problemów. Niestety w samym wyścigu również nie obyło się bez nich. Na ostatnim zakręcie tuż przed prostą startową wypadłem z toru. Powodem uślizgu tylnego koła była usterka opaski zaciskowej przewodu układu chłodzenia. Całe szczęście udało się bezpiecznie upaść i obronić przed uderzeniem w bandę, na tym naprawdę szybkim odcinku toru. Mimo pechowego finału, jestem zadowolony, ponieważ zdobyliśmy bardzo duże doświadczenie i rozwiązaliśmy wszystkie problemy, z którymi mogliśmy się zmierzyć. Jestem pewien, że będziemy konkurencyjni w walce z innymi zespołami,  ich przewaga to znacznie bardziej posunięte przygotowania, większość w tej serii jeździ tu już wiele lat. Wiemy już nad czym mamy pracować, co poprawić i wiem, że na przestrzeni najbliższych rund zaprezentujemy się z jak najlepszej strony – zapewnia

Pierwsza runda mistrzostw świata WorldSSP, która odbyła się na torze Phillip Island w Australii pokazała, że polski zespół jest w stanie walczyć o punkty w tej serii, a Christoffer Bergman będzie mocnym konkurentem w całej stawce. – Nie mamy wpływu na wszystkie czynniki. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, finalnie pokonała nas usterka techniczna. Jednak najbardziej cieszę się z pracy całego zespołu. Pracujemy z najlepszymi, szybko nabywamy doświadczenie. To będzie ekscytujący sezon! – mówi menager zespołu, Adam Stępień.

Kolejna runda już 13-15 marca w Katarze.-Na torze Losail International Circuit w Katarze czuje się pewniej, znam go dość dobrze. Zostało kilka przygotowań motocykla i jesteśmy gotowi! Chciałem też podziękować całemu zespołowi, który mnie wspierał i wykonał świetną pracę! Zrobili naprawdę wszystko, by zdobyć, jak największe doświadczenie.

Zanim jednak Christoffer się tam uda, spotka się z polskimi kibicami podczas Warsaw Motorcycle Show. Wraz z kolegami z Wójcik Racing Team, weźmie udział w prezentacji zespołu, która odbędzie się 7 marca o godz. 16:00 na scenie głównej targów.