11 sierpnia 2019

Mateusz Hulewicz zdobywa tytuł w klasie Supersport 300, Chris Bergman wygrywa wyścig Superbike!

Mamy mistrza Polski! Junior Wójcik Racing Team zdobywa swój pierwszy mistrzowski tytuł w sezonie 2019. To był debiutancki sezon Mateusza Hulewicza. 

Debiutował w wyścigach motocyklowych, ale na swoim koncie ma już sukcesy za sterami minimotocykla Pit Bike. Rok temu wygrał klasę Stock 150 Junior w Pucharze Polski Pit Bike SM, w którym rywalizuje również w tym roku. Wytypowany przez trenera, Marka Szkopka, trafił do zespołu na zimowe testy, które odbywały się Hiszpanii. Decyzją szefa team, rozpoczął karierę pod banderą zespołu. -Bardzo dziękuję za szansę, która została mi dana w tym sezonie. Wykorzystałem ją maksymalnie– mówi Mateusz Hulewicz. – Ciężko pracowałem na ten tytuł, rozkręcałem się w rundy na rundę. Plan został wykonany w stu procentach i już dziś, po drugim wygranym podczas piątej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski wyścigu, utwierdziłem swoje zwycięstwo w klasie Supersport 300. Jestem szczęśliwy i dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspólnego sukcesu.

Mateusz poza zdobyciem tytułu mistrza Polski, na sobotnich kwalifikacjach poprawił ustanowiony przez siebie rekord toru dla klasy 300 cc, na 1:46.031.

Drugie wydarzenie dzisiejszego dnia to wygrana Christoffera Bergmana w wyścigu Superbike. Bardzo wyrównana walka do samego końca i wspaniałe widowisko dla publiczności zgotowali zawodnicy tej klasy. –To był bardzo dobry wyścig, cieszę się że udało mi się dziś wygrywać. Paweł bardzo mocno mnie atakował i już wychodził na prowadzenie, ale szybko odbijałem atak i nie dawałem przewagi rywalowi. Najlepszy wyścig dla zawodnika to taki, gdzie poziom jest wyrównany i tak właśnie było tym razem. 

W łączonym wyścigu dwa podia trafiły także do zawodników Superstock 1000. Marek Szkopek poprawił wynik z wczoraj i na metę wjechał drugi, tuż za nim- na trzeciej pozycji ulokował się Kamil Krzemień, a o podium znów otarł się Artur Wielebny. Trzecie miejsce na podium klasy Sport 600 trafiło dziś do Wiktora Ostrowskiego.