21 lipca 2019

Kolejne zwycięstwa Wójcik Racing Team w Oschersleben

Zakończyliśmy drugą serię wyścigów na niemieckim torze Oschersleben, zawodnicy Wójcik Racing Team wracają do domu z kolejnymi trofeami.

Supersport300
Juniorzy Wójcik Racing znów pokazali się z dobrej strony, swoje prowadzenie w klasie “trzysetek” utwierdził Mateusz Hulewicz #58.
-Bardzo udany weekend, dwa pierwsze miejsca, czyli założony plan spełniony w stu procentach i komplet punktów po kolejnej rundzie– podkreśla Mateusz Hulewicz #58.- Oczywiście jeszcze bardziej się cieszę się, że powiększyłem swoją przewagę w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, ale ósma pozycja w bardzo mocnej stawce Alpe Adria też jest super rezultatem. Już nie mogę doczekać się kolejnej rundy, która odbędzie w sierpniu na torze w Poznaniu,Do tego czasu mam jeszcze w planach dużo treningów zarówno na motocyklu, jak i na pit bike’u oraz dokładam treningi kondycyjne, by zwiększyć jeszcze bardziej swoje tempo, bo zdaję sobię sprawę z tego, że konkurencja nie śpi– śmieje się młody zawodnik.

O podium otarł się także nasz drugi zawodnik Michał Budziaszek, który w sobotę do mety dotarł drugi, zaś w niedzielę czwarty.

fot. Mateusz Jagielski / PSP / Photoaction

Superstock1000
Bardzo dobry występ i całe podium dla Wójcik Racing Team w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski w klasie Superstock 1000. Tu najszybszy okazał się Kamil Krzemień #7, jednocześnie trzeci w europejskim cyklu Alpe Adria i Pucharze Europy. – Udało się poprawić rezultat z wczorajszego dnia, a także przewagę w klasyfikacji generalnej. Goniłem Friedricha, ale po koniec zabrakło mi tempa i drugie miejsce w wyścigu było poza moim zasięgiem, niemniej jestem bardzo zadowolony, dziękuję za doping wszystkim kibicom. 

O oczko pozycję z soboty poprawił pozycję również Marek Szkopek #33, który uplasował się na drugim stopniu podium WMMP. – Ręka wciąż daje o sobie znać, ale najważniejsze jest dla mnie ukończenie wyścigu bezwypadkowo. Już jutro lecimy do Japonii na finał mistrzostw świata co jest celem nadrzędnym. Dziś nie trafiłem z doborem mieszanek opon, bo pewnie mógłbym finiszować również na podium w Alpe Adria. Dziś wracam również z pierwszym miejscem w Mistrzostwach Czech, czyli generalnie weekend uznaje za udany.

Na trzecim stopniu podium w rywalizacji krajowej uplasował się Artur Wielebski #116, natomiast Christoffer Bergman #71 wygrał łączony wyścig i znów zdominował klasę Superstock 1000 w klasyfikacji Alpe Adria i Pucharu Europy.

Superbike
Ten wyścig również należał do Christoffera Bergmana. Zawodnik jadący dwa wyścigi pod rząd, zdominował również wyścig klasy królewskiej. – To bardzo ciężkie zadanie, ale dziś jechało się świetnie i cieszę się z podwójnego zwycięstwa, zarówno w Alpe Adria i Pucharze Europy oraz podobnie jak wczoraj- w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Teraz czas na mistrzostwa świata. Trzymajcie kciuki za nasz występ na Suzuce!

AAC 600
Na koniec wyścigowego dnia ostatni puchar trafił w ręce Wiktora Ostrowskiego #1. – Po wczorajszej awarii motocykla zależało mi na jak najlepszej pozycji. Oczywiście zmiana sprzętu i przestawienie się z MV Agusty na Yamahę nie było łatwe, gdyż musiałem wjeździć się w nowy motocykl. Pierwsze okrążenie pojechałem zachowawczo, a z każdym kolejnym nabierałem tempa, finalnie kończąc na drugim stopniu podium– mówi Ostrowski.

Kolejna runda, tym razem Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 10 i 11 sierpnia na Torze Poznań. Wójcik Racing Team zaś będzie można oglądać na żywo w Eurosport2 w transmisji z wielkiego finału mistrzostw świata FIM EWC, która odbędzie się 28 lipca na japońskim torze Suzuka. Do rywalizacji tam stanie zespół motocykla #77 w skłądzie: Marek Szkopek, Gino Rea i Christoffer Bergman.