19 stycznia 2023

Isaac Vinales w Wójcik Racing Teamie w mistrzostwach świata FIM EWC

Hiszpan Isaac Vinales dołączy do Sheridana Moraisa i Mathieu Ginesa, startując w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC w barwach polskiego Wójcik Racing Teamu. 
 
29-latek od dekady rywalizuje w motocyklowych mistrzostwach świata, w których czterokrotnie stawał na podium wyścigów Grand Prix klasy Moto3 oraz pięciokrotnie na podium wyścigów serii World Supersport. 
 
W 2018 roku Hiszpan zadebiutował w MŚ FIM EWC, imponując w ośmiogodzinnym wyścigu Suzuka 8 Hours w Japonii. W poprzednim sezonie wystartował z kolei w 24-godzinnych zmaganiach w Spa-Francorchamps i Bol d’Or, które Wójcik Racing Team zakończył na drugiej pozycji. Isaac jest także kuzynem mistrza świata klasy Moto3 i gwiazdy MotoGP, Mavericka Vinalesa. 
 
Hiszpan wystartuje w barwach Wójcik Racing Teamu w pełnym cyklu MŚ FIM EWC, zmieniając się za kierownicą motocykla Yamaha R1 z charakterystycznym numerem 77 z pochodzącym z RPA Sheridanem Moraisem i mistrzem świata, Francuzem Mathieu Ginesem. 
 
Wójcik Racing Team ponownie wystawi w MŚ FIM EWC także załogę w kategorii Superstock. Na motocyklu z numerem 777 zmieniać się będą Kamil Krzemień, Kevin Manfredi, Danny Webb i Marek Szkopek. 
 
„Cieszę się z dołączenia do Wójcik Racing Teamu – mówi Isaac Vinales. – To bardzo dobry zespół, z którym możemy razem bardzo wiele osiągnąć. Spodobała mi się rodzinna atmosfera panująca w ekipie. To bardzo ważne w wyścigach długodystansowych. Pierwsze kilometry pokazały także, że dysponujemy również dobrym motocyklem i wiemy, jak sprawić, aby był jeszcze lepszy. Trudno jest mówić o celach w wyścigach długodystansowych, ponieważ wszystko może się w ich trakcie wydarzyć, ale razem z zespołem damy z siebie wszystko i będziemy chcieli walczyć o jak najlepsze pozycje”.
 
„Isaac to kolejny zawodnik najwyższego światowego formatu, który zasili szeregi Wójcik Racing Teamu – mówi manager ekipy, Sławomir Kubzdyl. – Wszyscy znamy go doskonale, bo przez lata oglądaliśmy jego ekscytujące pojedynki w wyścigach Grand Prix. Gdy w 2020 roku zadebiutowaliśmy jako zespół w MŚ World Supersport, Isaac był tam jednym z czołowych zawodników i już wtedy zwrócił naszą uwagę jako potencjalny reprezentant Wójcik Racing Teamu. Gdy wreszcie pojawiła się taka możliwość, nasze rozmowy przebiegały bardzo szybko i sprawnie. Zaprosiliśmy Isaaca na treningi w Kartagenie, aby poznać się i dać mu możliwość wypróbowania naszego motocykla. Te dwa dni przebiegły na tyle dobrze, że wspólnie postanowiliśmy jeszcze na miejscu podpisać kontrakt na sezon 2023. Mamy ten sam cel i jesteśmy gotowi do walki o czołowe pozycje w MŚ FIM EWC”.