13 czerwca 2019

Olaf Włodarczak wystartuje w mistrzostwach świata!

Młody zawodnik Wójcik Racing Team zmierzy się w najwyższej stawce zawodów motocrossowych. Już w lipcu zobaczymy go na włoskiej rundzie mistrzostw świata juniorów!

Za nim II runda Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ornecie. Trzynastolatek wygrał oba wyścigi, w klasie MX 85, w której łącznie startowało trzydziestu jeden zawodników. Tym samym zawodnik prowadzi w tabeli generalnej Mistrzostw Polski, ale przed nim duże, letnie wyzwania.

-Wakacje mamy zaplanowane po ostatniej rundzie we Wschowie, także na razie nie myślę o odpoczynku. W lipcu przerwa od Mistrzostw Polski, ale dla mnie to czas największych wyzwań, czyli dwie największe imprezy motocrossowe dla juniorów: Mistrzostwa Świata we Włoszech i Finał Mistrzostw Europy w Czechach.

Start w mistrzostwach świata to dla każdego zawodnika wielkie wyzwanie i wyróżnienie. Stawka jest bardzo mocna.

-Na pewno będzie to duży postęp w mojej karierze, gdyż ścigać się tam będę z najlepszymi zawodnikami na świecie. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego że będzie tam wielu zawodników z dużo większym doświadczeniem i przede wszystkim starszych, dla mnie będzie to cenna lekcja, ale oczywiście chcę wypaść jak najlepiej i powalczyć o dobre miejsce.

Debiut naszego zawodnika na szczeblu światowym już 13 lipca 2019 na torze Pietramurata we Włoszech. Olaf Włodarczak wystartuje na motocyklu Husqvarna 85.